19 dec Zo breng je tijd met God door
Tijd met God maar dan anders:
- Op de manier die bij jou past. Stel je voor dat je door je levenshuis loopt, op weg naar je binnenkamer – de plek waar je hart en ziel samenkomen en je God ontmoet. Je loopt door de kamer van werk: o ja, je zou nog even dat mailtje sturen. Je loopt door de kamer van relaties: eerst die vriendin nog appen… De deuren van de kamer die afleidden, moet je zien dicht te doen.
En denk je nu eens in dat jouw Geliefde een pad van rozenblaadjes voor jou heeft neergelegd, op weg naar de binnenkamer en jullie ontmoeting. Je volgt dat pad want je brandt van verlangen om Hem te ontmoeten. Wat helpt jou dan op dat pad? Het luisteren van een lied? Eerst alle deuren dichtdoen? Mooie schilderijen aan de wand? Iedereen heeft haar eigen taal met God en dat is niet voor iedereen een stille taal. Voor de één is dat kunst, voor de ander de natuur of muziek, voor weer een ander bewegen of dansen… Ontdek om te beginnen wat jouw manier is van tijd doorbrengen met God. Je kunt hiervoor de geloofstalentest doen, die vind je hier (klik).
- Speciaal voor moeders. Ben jij een moeder van kinderen? Gezegend ben je! Speciaal voor jou is dit punt, want een van de vele bezwaren om tijd met God door te brengen, hoor ik van moeders. ‘Sinds ik kinderen heb, lukt het niet meer om stille tijd te hebben.’ ‘Vroeg opstaan is er echt niet bij.’ En dit is zo begrijpelijk. Het is heel normaal dat het in deze fase niet lukt om elke ochtend vroeg op te staan (als dit is wat je wilt) of dagelijks een uur de tijd te hebben. Er moet altijd wel een flesje gemaakt, altijd wel een wasje worden gedraaid.
Misschien kun je beginnen met dat te accepteren? En laten we eens verder denken: Als God jou de zorg toevertrouwd heeft voor zo’n lief klein wezentje of een inmiddels redelijk irritante puber: wat zou hij dan willen dat jij daarin van Hem ziet?
Ik geloof dat je in je kinderen iets van God mag zien. Om te beginnen het prachtige wonder dat ze in jouw schoot zijn gemaakt, wat een getuigenis van genade is dat! Jezus hield zo veel van kinderen: van hun onbevangenheid, van hun ongebreidelde liefde voor Hem. Daarin mag jij ook Jezus weer zien. Iets van Jezus’ liefde voor hen mag jij hun geven. Samen met Hem mag jij hen opvoeden en begeleiden in dit leven. Hun speelsheid, hun grapjes en groei: daarin mag jij Jezus zien. Door blij met hen te zijn, hun jouw liefde te geven en God te danken voor hun aanwezigheid in je leven, breng je ook tijd met God door. In jouw liefdevolle zorgen, dragen en dienen vind je God omdat dit is wat Hij jou gegeven heeft. Dit is het seizoen waarin jij je bevindt en Hij is bij je.
- Zelf een jaloersmakende gelovige worden. Het hoeven maar twee minuten per dag te zijn die je met God doorbrengt, maar wel twee kostbare minuten. En als je al die andere minuten vult met dingen die niet per se waar, edel, rechtvaardig, zuiver, beminnelijk en eervol zijn (zie Filippenzen 4:8) is het goed om na te denken over hoe je die twee minuten uitbreidt naar meer en die andere activiteiten inperkt. Je voedt je verlangen door veel bezig te zijn met God, Hem te zoeken en je te laten inspireren hoe andere gelovigen dit doen.
Een paar ideeën:
-Ga naar de kerk en doe actief mee met de dienst. Maak aantekeningen van de preek en lees ze thuis nog eens na. In veel bijbels staan voetnoten die weer naar andere teksten in de Bijbel verwijzen. Dit is een goede manier van bijbelstudie. Zo kom je steeds meer te weten en het voedt je nieuwsgierigheid. Je kunt dat bijvoorbeeld ook doen met de teksten die ik hier in het boek noem. Zoek zo’n tekst eens op in je bijbel en lees het hele hoofdstuk dat erbij hoort.
-Luister inspirerende podcasts die je meer leren over spiritualiteit, je verlangen voeden of simpelweg een ritme geven aan je tijd met God.
-Praat met God. Vraag Hem je verlangen te voeden. Doe in januari mee met onze challenge Walk by faith waarin je leert Gods stem te verstaan. Maar een simpel begin is: praat tegen Hem alsof je tegen een vriend praat, hardop of in jezelf en vertel wat je verlangt of moeilijk vindt.
-Begin klein. Begin met die twee minuten per dag door een tekst te lezen, iets aan God te vragen of simpelweg aan Hem te denken.
Praat met vriendinnen over jullie tijd met God. Waar lopen zij tegenaan? Wat voedt hun verlangen? Weet dat je niet de enige zoekende hierin bent.
Deze tekst komt uit het boek Tijd met God, geschreven door Eline Hoogenboom en te koop voor €21,99. Dit boek helpt je jouw tijd met God zo vorm te geven dat het past, en te stoppen met altijd dat eeuwige schuldgevoel over hoe het zou moeten. Je bestelt het hier.